Karantina Uygulamaları

Merhaba,

Uzun zamandır devam eden izolasyon süreci yüzünden sanırım bir çoğumuz hiç olmadığı kadar evde kalmak zorundayız. Neyse ki ülkemizdeki vaka sayılarının azalıp iyileşen kişi sayısının artmasıyla bu sürecin bir süre sonra biteceğine yönelik umudumuz artıyor. Açıkcası bu şekilde evde kalma süreci benim için bir ilk değil. Daha önce de çalışmakta olduğum işten istifa edip home-office çalıştığım bir dönem olmuştu. O zamanlar hem iOS hem de Android için mobil uygulama geliştiriyordum. Dolayısıyla gene eve hapsolduğum şu dönemde tekrar uygulama geliştirebilirim diye düşündüm.

Bir yandan freelance olarak test yapıp diğer yandan da Data Science eğitimlerine devam ettiğim için uygulama geliştirmeye pek vakit ayıramıyorum. Bu sebeple aklımdaki projeleri yapamasam da tekrar kodla haşır neşir olmanın hazzı çok güzel.

Geçtiğimiz dönemde Android için hazır bir template üzerine düzenleme yaparak “Guess the Word – Earth Records!” isimli İngilizce bir trivia oyunu yayınladım. Bunun yanında iOS için daha önceden yayınlamış olduğum “5 Harf – Kelime Oyunu” isimli oyunu da güncelleme fırsatı buldum. Her iki oyun da isimlerinden de anlaşılacağı gibi kelime oyunu formatındalar.

Evde yapılabilecek pek bir şey olmadığı için sanırım yeni uygulamalar geliştirmeye de devam edeceğim…

Join the ConversationLeave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment*

Name*

Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.