Doğru mu Yanlış mı ? v2.0

Oyunu ilk olarak yayınladıktan sonra gördüğüm eksiklikleri direk düzeltip yeni bir güncelleme yaparak kullanıcıları sıkmak yerine biraz bekleyip ne gibi istekler geleceğini görmeyi tercih ettim. Gerek bana atılan mailler gerekse Android marketteki yorumlar neticesinde en çok istenen iki özellik oyunun SD karta taşınması ve puanlarını diğer kullanıcılarla karşılaştırma isteği olarak öne çıktı.

Puanları tutmak için iki tercihim vardı.Ya kendi scriptimi yazıp değişen şartlara göre sürekli güncellemelerini yapacaktım ya da hali hazırda bu işi yapan SDK lara bir göz atacaktım. Hem fikir edinmek için hem de incelemek adına OpenFeint, Scoreloop vs. gibi sistemleri inceledim. Openfeint kullanıcıları sürekli rahatsız ederken Scoreloop’da entegrasyon sırasında çok fazla şey talep ediyordu. Hem kullanıcı hem de kendi açımdan kolaylık olsun isteyince geriye ScoreNinja ve Swarm kaldı. ScoreNinja gerçekten oyuna eklemesi çok kolay olan bir sistem ancak kullananların yorumlarından anladığım kadarıyla bazı problemleri var. Ayrıca kullanıcıların ayrı bir uygulama daha yüklemesini istiyor. Bu yüzden son seçenek Swarm’a yönlendim. Ek olarak sadece phone_state izni gerektiren bu sistemde kullanıcılar isterse konuk hesabıyla puanlarını gönderebildikleri gibi isterlerse bir defaya mahsus üye olup sisteme giriş yapıyorlar ve Swarm bir daha kullanıcıları rahatsız etmiyor. Ancak kullanıcı girişi yapılmazsa oyun her açıldığında ilk olarak Swarm giriş ekranı gözüküyor.

Bu ikisinin yanında ekranlarda bazı iyileştirmeler yapıp 100 yeni soru daha ekledim. Maalesef soruları hazırlamak/bulmak o kadar kolay olmadığı için halen 500 civarı soru bulunmakta. Dolayısıyla ister oyundaki geri bildirim kısmından isterse mail yoluyla soru gönderebilirsiniz. Memnun olurum 🙂

Bazı telefonlarda sorunun yazı boyutunun çok küçük kaldığıyla ilgili de şikayetler vardı. Ayarlar kısmındaki yazı boyutu ayarlamayın da bu şikayetlerin önüne geçeceğini umuyorum.

Son olarak oyunu kullanan 15bin kişiye teşekkür ediyorum…

Market linki ;

https://market.android.com/details?id=com.yy.dogrumuyanlismi

 

Join the ConversationLeave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Comment*

Name*

Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.